1N5359A/TR12
- Артикул производителя:
- 1N5359A/TR12
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 24V 5W T18
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 500 nA @ 17.3 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 3.5 Ohms
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C
- Power - Max :
- 5 W
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.2 V @ 1 A
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 24 V