1N5266/TR
Артикул производителя:
1N5266/TR
Производитель/Бренд:
Microchip Technology
Краткое описание:
VOLTAGE REGULATOR
Производитель :
Microchip Technology
Категория товара :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 49 V
Impedance (Max) (Zzt) :
230 Ohms
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-204AH, DO-35, Axial
Power - Max :
500 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-35 (DO-204AH)
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.5 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
68 V