1N5234/TR
- Артикул производителя:
- 1N5234/TR
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 5 µA @ 3.8 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 7 Ohms
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Max :
- 500 mW
- Supplier Device Package :
- DO-35 (DO-204AH)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.5 V @ 200 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 6.2 V