1N5343AE3/TR13
- Артикул производителя:
- 1N5343AE3/TR13
- Производитель/Бренд:
- Microchip Technology
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 7.5V 5W T18
- Производитель :
- Microchip Technology
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Single
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 10 µA @ 5.4 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 1.5 Ohms
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C
- Package / Case :
- T-18, Axial
- Power - Max :
- 5 W
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- T-18
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.2 V @ 1 A
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 7.5 V