BZD17C36P R3G
- Артикул производителя:
- BZD17C36P R3G
- Производитель/Бренд:
- Taiwan Semiconductor Corporation
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 36V 800MW SUB SMA
- Производитель :
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 1 µA @ 27 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 40 Ohms
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Max :
- 800 mW
- Supplier Device Package :
- Sub SMA
- Tolerance :
- ±5.55%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.2 V @ 200 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 36 V