BZG04-13-M3-08
Артикул производителя:
BZG04-13-M3-08
Краткое описание:
DIODE ZENER 16V 1.25W DO214AC
Current - Reverse Leakage @ Vr :
5 µA @ 13 V
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Power - Max :
1.25 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.2 V @ 500 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
16 V