BZT52H-A4V3-QX
Артикул производителя:
BZT52H-A4V3-QX
Производитель/Бренд:
Nexperia USA Inc.
Краткое описание:
BZT52H-A4V3-Q/SOD123F/SOD2
Производитель :
Nexperia USA Inc.
Категория товара :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
3 µA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) :
95 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Package / Case :
SOD-123F
Power - Max :
375 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-123F
Tolerance :
±1.16%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
4.3 V