BZG05C36-HM3-18
- Артикул производителя:
- BZG05C36-HM3-18
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 36V 1.25W DO214AC
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 500 nA @ 27 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 40 Ohms
- Operating Temperature :
- 150°C (TJ)
- Power - Max :
- 1.25 W
- Tolerance :
- ±5.56%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.2 V @ 200 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 36 V