PTV4.7B-M3/85A
- Артикул производителя:
- PTV4.7B-M3/85A
- Производитель/Бренд:
- Vishay Dale Thin Film
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 4.7V 600MW DO220AA
- Производитель :
- Vishay Dale Thin Film
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Single
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 20 µA @ 1 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 10 Ohms
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- DO-220AA
- Power - Max :
- 600 mW
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- DO-220AA (SMP)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.5 V @ 200 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 4.7 V