TSZU52C2V4 RGG
- Артикул производителя:
- TSZU52C2V4 RGG
- Производитель/Бренд:
- Taiwan Semiconductor Corporation
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 2.4V 150MW 0603
- Производитель :
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Single
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 100 µA @ 1 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 85 Ohms
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C (TJ)
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Power - Max :
- 150 mW
- Product Status :
- Not For New Designs
- Supplier Device Package :
- 0603
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 900 mV @ 10 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 2.4 V