BZX85C39 R0G
- Артикул производителя:
- BZX85C39 R0G
- Производитель/Бренд:
- Taiwan Semiconductor Corporation
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 39V 1.3W DO204AL
- Производитель :
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 500 nA @ 27 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 45 Ohms
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 200°C (TJ)
- Power - Max :
- 1.3 W
- Supplier Device Package :
- DO-204AL (DO-41)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.2 V @ 10 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 39 V