CZRQC4V3B-HF
- Артикул производителя:
- CZRQC4V3B-HF
- Производитель/Бренд:
- Comchip Technology
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 125MW 4.3V 2.5% S040
- Производитель :
- Comchip Technology
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Single
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 5 µA @ 1 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 88 Ohms
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C (TJ)
- Package / Case :
- 0402 (1006 Metric)
- Power - Max :
- 125 mW
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 0402C/SOD-923F
- Tolerance :
- ±2.56%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 900 mV @ 10 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 4.3 V