CZRQR6V8B-HF
- Артикул производителя:
- CZRQR6V8B-HF
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 6.8V 125MW 0402
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 1 µA @ 5.2 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 8 Ohms
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0402 (1006 Metric)
- Power - Max :
- 125 mW
- Product Status :
- Last Time Buy
- Supplier Device Package :
- 0402
- Tolerance :
- ±3%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 900 mV @ 10 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 6.8 V