BZX85B75-TAP
- Артикул производителя:
- BZX85B75-TAP
- Производитель/Бренд:
- Vishay Dale Thin Film
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 75V 1.3W DO41
- Производитель :
- Vishay Dale Thin Film
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 500 nA @ 56 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 135 Ohms
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C
- Power - Max :
- 1.3 W
- Supplier Device Package :
- DO-204AL (DO-41)
- Tolerance :
- ±2%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 75 V