BZX585B39 RSG
- Артикул производителя:
- BZX585B39 RSG
- Производитель/Бренд:
- Taiwan Semiconductor Corporation
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 39V 200MW SOD523F
- Производитель :
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Single
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 45 nA @ 27.3 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 130 Ohms
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- 150°C (TJ)
- Package / Case :
- SC-79, SOD-523
- Power - Max :
- 200 mW
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SOD-523F
- Tolerance :
- ±2%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 39 V