BZX585B18 RSG
- Артикул производителя:
- BZX585B18 RSG
- Производитель/Бренд:
- Taiwan Semiconductor Corporation
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 18V 200MW SOD523F
- Производитель :
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 45 nA @ 12.6 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 45 Ohms
- Operating Temperature :
- 150°C (TJ)
- Power - Max :
- 200 mW
- Supplier Device Package :
- SOD-523F
- Tolerance :
- ±2%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 18 V