BZX84C2V4CC-HF
- Артикул производителя:
- BZX84C2V4CC-HF
- Производитель/Бренд:
- Comchip Technology
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 2.4V 350MW SOT23
- Производитель :
- Comchip Technology
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 50 µA @ 1 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 100 Ohms
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
- Power - Max :
- 350 mW
- Supplier Device Package :
- SOT-23-3
- Tolerance :
- ±8.33%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 900 mV @ 10 A
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 2.4 V