SZNZ8F6V2SMX2WT5G
- Артикул производителя:
- SZNZ8F6V2SMX2WT5G
- Краткое описание:
- 6.2V ZENER TIGHT TOLERANCE IN X2
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 1 µA @ 3 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 60 Ohms
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Max :
- 250 mW
- Tolerance :
- ±2.26%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 900 mV @ 10 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 6.2 V