SZNZ8F4V7SMX2WT5G
Артикул производителя:
SZNZ8F4V7SMX2WT5G
Производитель/Бренд:
Fairchild/ON Semiconductor
Краткое описание:
4.7V ZENER TIGHT TOLERANCE IN X2
Производитель :
Fairchild/ON Semiconductor
Категория товара :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
2 µA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) :
100 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount, Wettable Flank
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
2-XDFN
Power - Max :
250 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
2-X2DFNW (1x0.6)
Tolerance :
±2.34%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
4.7 V