SZNZ8F3V6MX2WT5G
- Артикул производителя:
- SZNZ8F3V6MX2WT5G
- Производитель/Бренд:
- Fairchild/ON Semiconductor
- Краткое описание:
- 3.6V ZENER STANDARD TOLERANCE IN
- Производитель :
- Fairchild/ON Semiconductor
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Single
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 10 µA @ 1 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 100 Ohms
- Mounting Type :
- Surface Mount, Wettable Flank
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- 2-XDFN
- Power - Max :
- 250 mW
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 2-X2DFNW (1x0.6)
- Tolerance :
- ±6.94%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 900 mV @ 10 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 3.6 V