BZX84W-C2V4-QX
- Артикул производителя:
- BZX84W-C2V4-QX
- Производитель/Бренд:
- Nexperia USA Inc.
- Краткое описание:
- BZX84W-C2V4-Q/SOT323/SC-70
- Производитель :
- Nexperia USA Inc.
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 50 µA @ 1 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 100 Ohms
- Operating Temperature :
- 150°C (TJ)
- Package / Case :
- SC-70, SOT-323
- Power - Max :
- 275 mW
- Supplier Device Package :
- SOT-323
- Tolerance :
- ±8.33%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 900 mV @ 10 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 2.4 V