BZT52-B3V9X
Артикул производителя:
BZT52-B3V9X
Производитель/Бренд:
Nexperia USA Inc.
Краткое описание:
DIODE ZENER 3.9V 590MW SOD123
Производитель :
Nexperia USA Inc.
Current - Reverse Leakage @ Vr :
3 µA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) :
95 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
SOD-123
Power - Max :
590 mW
Supplier Device Package :
SOD-123
Tolerance :
±2.05%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
3.9 V