BZT52B36 RHG
- Артикул производителя:
- BZT52B36 RHG
- Производитель/Бренд:
- Taiwan Semiconductor Corporation
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 36V 500MW SOD123F
- Производитель :
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 45 nA @ 25.2 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 90 Ohms
- Operating Temperature :
- 150°C (TJ)
- Package / Case :
- SOD-123F
- Power - Max :
- 500 mW
- Supplier Device Package :
- SOD-123F
- Tolerance :
- ±2%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1 V @ 10 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 36 V