BZT52C4V7 RHG
Артикул производителя:
BZT52C4V7 RHG
Производитель/Бренд:
Taiwan Semiconductor Corporation
Краткое описание:
DIODE ZENER 4.7V 500MW SOD123F
Производитель :
Current - Reverse Leakage @ Vr :
2.7 µA @ 2 V
Impedance (Max) (Zzt) :
80 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
SOD-123F
Power - Max :
500 mW
Supplier Device Package :
SOD-123F
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1 V @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
4.7 V