MM5Z2V4ST5G
Артикул производителя:
MM5Z2V4ST5G
Производитель/Бренд:
Fairchild/ON Semiconductor
Краткое описание:
DIODE ZENER 2.4V 500MW SOD523
Производитель :
Fairchild/ON Semiconductor
Категория товара :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
120 µA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) :
100 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SC-79, SOD-523
Power - Max :
500 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-523
Tolerance :
±4.17%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
2.4 V