PDZ4.3BGWX
- Артикул производителя:
- PDZ4.3BGWX
- Производитель/Бренд:
- Nexperia USA Inc.
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 4.3V 365MW SOD123
- Производитель :
- Nexperia USA Inc.
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Single
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 3 µA @ 1 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 90 Ohms
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- 150°C (TJ)
- Package / Case :
- SOD-123
- Power - Max :
- 365 mW
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SOD-123
- Tolerance :
- ±3.6%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.1 V @ 100 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 4.3 V