PDZ2.4BGWX
Артикул производителя:
PDZ2.4BGWX
Производитель/Бренд:
Nexperia USA Inc.
Краткое описание:
DIODE ZENER 2.4V 365MW SOD123
Производитель :
Nexperia USA Inc.
Категория товара :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
50 µA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) :
100 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Package / Case :
SOD-123
Power - Max :
365 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-123
Tolerance :
±4.17%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.1 V @ 100 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
2.4 V