BZT52C11Q-7-F
Артикул производителя:
BZT52C11Q-7-F
Производитель/Бренд:
Diodes Incorporated
Краткое описание:
ZENER DIODE SOD123 T&R 3K
Производитель :
Diodes Incorporated
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 8 V
Impedance (Max) (Zzt) :
20 Ohms
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SOD-123
Power - Max :
370 mW
Supplier Device Package :
SOD-123
Tolerance :
±5.45%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
11 V