BZT55C9V1 L0G
Артикул производителя:
BZT55C9V1 L0G
Производитель/Бренд:
Taiwan Semiconductor Corporation
Краткое описание:
DIODE ZENER 9.1V 500MW MINI MELF
Производитель :
Категория товара :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 6.8 V
Impedance (Max) (Zzt) :
10 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Power - Max :
500 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Mini MELF
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1 V @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
9.1 V