BZS55C9V1 RXG
- Артикул производителя:
- BZS55C9V1 RXG
- Производитель/Бренд:
- Taiwan Semiconductor Corporation
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 9.1V 500MW 1206
- Производитель :
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Single
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 100 nA @ 6.8 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 10 Ohms
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Power - Max :
- 500 mW
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 1206
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.5 V @ 10 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 9.1 V