TLZ8V2B-GS18
- Артикул производителя:
- TLZ8V2B-GS18
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 8.2V 500MW SOD80
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 7.5 µA @ 7.39 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 8 Ohms
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 175°C
- Power - Max :
- 500 mW
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.5 V @ 200 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 8.2 V