TZMC9V1-M-08
- Артикул производителя:
- TZMC9V1-M-08
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD80
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 100 nA @ 6.8 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 10 Ohms
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 175°C
- Power - Max :
- 500 mW
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.5 V @ 200 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 9.1 V