MM5Z2V4T5G
- Артикул производителя:
- MM5Z2V4T5G
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 2.4V 500MW SOD523
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 50 µA @ 1 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 100 Ohms
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Max :
- 500 mW
- Tolerance :
- ±8.33%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 900 mV @ 10 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 2.4 V