BZX384-B62Z
Артикул производителя:
BZX384-B62Z
Краткое описание:
DIODE ZENER 62V SOD323
Current - Reverse Leakage @ Vr :
5 nA @ 43.4 V
Impedance (Max) (Zzt) :
215 Ohms
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Tolerance :
±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.1 V @ 100 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
62 V