BZX84C2V7Q-13-F
- Артикул производителя:
- BZX84C2V7Q-13-F
- Производитель/Бренд:
- Diodes Incorporated
- Краткое описание:
- ZENER DIODE SOT23 T&R 10K
- Производитель :
- Diodes Incorporated
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 20 µA @ 1 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 100 Ohms
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
- Power - Max :
- 300 mW
- Supplier Device Package :
- SOT-23-3
- Tolerance :
- ±7.41%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 900 mV @ 10 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 2.7 V