LZ52C24W
- Артикул производителя:
- LZ52C24W
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 100 nA @ 18 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 80 Ohms
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Max :
- 500 mW
- Tolerance :
- ±2%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.5 V @ 200 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 24 V