LZ52C13W
- Артикул производителя:
- LZ52C13W
- Производитель/Бренд:
- Diodes Incorporated
- Краткое описание:
- ZENER DIODE SOD123 T&R 5K
- Производитель :
- Diodes Incorporated
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Single
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 100 nA @ 10 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 26 Ohms
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 175°C (TJ)
- Package / Case :
- 1206 (3216 Metric)
- Power - Max :
- 500 mW
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 1206
- Tolerance :
- ±2%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.5 V @ 200 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 13 V