BZX384-C51F
- Артикул производителя:
- BZX384-C51F
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 51V SOD323
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 5 nA @ 35.7 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 180 Ohms
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.1 V @ 100 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 51 V