TZX10C-TAP
- Артикул производителя:
- TZX10C-TAP
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 10V 500MW DO35
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 1 µA @ 7.5 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 25 Ohms
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 175°C
- Power - Max :
- 500 mW
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.5 V @ 200 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 10 V