BZY93C27
- Артикул производителя:
- BZY93C27
- Производитель/Бренд:
- Solid State Inc.
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 27V 20W DO4
- Производитель :
- Solid State Inc.
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Single
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 50 µA @ 18 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 2 Ohms
- Mounting Type :
- Stud Mount
- Operating Temperature :
- 175°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-203AA, DO-4, Stud
- Power - Max :
- 20 W
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- DO-4
- Tolerance :
- ±7.04%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 27 V