BZX55C3V9RL
- Артикул производителя:
- BZX55C3V9RL
- Производитель/Бренд:
- Motorola
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 3.9V 500MW DO204AH
- Производитель :
- Motorola
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Single
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 2 µA @ 1 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 85 Ohms
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 200°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-204AH, DO-35, Axial
- Power - Max :
- 500 mW
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- DO–204AH
- Tolerance :
- ±2%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.3 V @ 100 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 3.9 V