BZT03C6V2-TR
- Артикул производителя:
- BZT03C6V2-TR
- Краткое описание:
- TVS DIODE 5.1VWM 9.3VC SOD57
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 1.5 mA @ 4.7 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 2 Ohms
- Operating Temperature :
- 175°C (TJ)
- Power - Max :
- 1.3 W
- Tolerance :
- ±6.45%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.2 V @ 500 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 6.2 V