BZG03C150-M3-18
Артикул производителя:
BZG03C150-M3-18
Краткое описание:
DIODE ZENER 150V 1.25W DO214AC
Current - Reverse Leakage @ Vr :
1 µA @ 110 V
Impedance (Max) (Zzt) :
300 Ohms
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Power - Max :
1.25 W
Product Status :
Active
Tolerance :
±6%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.2 V @ 500 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
150 V