SZMMSZ10T1
Артикул производителя:
SZMMSZ10T1
Производитель/Бренд:
Fairchild/ON Semiconductor
Краткое описание:
DIODE ZENER 10V 500MW SOD123
Производитель :
Fairchild/ON Semiconductor
Категория товара :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
200 nA @ 7 V
Impedance (Max) (Zzt) :
20 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
SOD-123
Power - Max :
500 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-123
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 20 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
10 V