BZX84C9V1Q-7-F
Артикул производителя:
BZX84C9V1Q-7-F
Производитель/Бренд:
Diodes Incorporated
Краткое описание:
ZENER DIODE SOT23 T&R 3K
Производитель :
Diodes Incorporated
Current - Reverse Leakage @ Vr :
500 nA @ 6 V
Impedance (Max) (Zzt) :
15 Ohms
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max :
300 mW
Supplier Device Package :
SOT-23-3
Tolerance :
±6.04%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
9.1 V