BZX84B9V1
Артикул производителя:
BZX84B9V1
Производитель/Бренд:
Diotec Semiconductor
Краткое описание:
DIODE ZENER 9.1V 300MW SOT23-3
Производитель :
Diotec Semiconductor
Current - Reverse Leakage @ Vr :
50 nA @ 6 V
Impedance (Max) (Zzt) :
15 Ohms
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max :
300 mW
Supplier Device Package :
SOT-23-3 (TO-236)
Tolerance :
±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
9.1 V