BZX85C4V7
- Артикул производителя:
- BZX85C4V7
- Производитель/Бренд:
- Fairchild Semiconductor
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 4.7V 1W 5% UNIDIR
- Производитель :
- Fairchild Semiconductor
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 3 µA @ 1 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 13 Ohms
- Power - Max :
- 1.3 W
- Supplier Device Package :
- DO-41G
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.2 V @ 200 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 4.7 V