BZG05C11-HM3-08
- Артикул производителя:
- BZG05C11-HM3-08
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 11V 1.25W DO214AC
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 500 nA @ 8.2 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 8 Ohms
- Operating Temperature :
- 150°C (TJ)
- Power - Max :
- 1.25 W
- Tolerance :
- ±5.45%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.2 V @ 200 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 11 V