PLZ16A-G3/H
- Артикул производителя:
- PLZ16A-G3/H
- Производитель/Бренд:
- Vishay Dale Thin Film
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 16V 500MW DO219AC
- Производитель :
- Vishay Dale Thin Film
- Категория товара :
- Diodes - Zener - Single
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 200 nA @ 12 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 18 Ohms
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- 150°C
- Package / Case :
- DO-219AC
- Power - Max :
- 500 mW
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- DO-219AC (microSMF)
- Tolerance :
- ±3%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 900 mV @ 10 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 16 V