BZT52HC18WF-7
- Артикул производителя:
- BZT52HC18WF-7
- Производитель/Бренд:
- Diodes Incorporated
- Краткое описание:
- DIODE ZENER 18V 375MW SOD123F
- Производитель :
- Diodes Incorporated
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 50 nA @ 12.6 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 20 Ohms
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C
- Package / Case :
- SOD-123F
- Power - Max :
- 375 mW
- Supplier Device Package :
- SOD-123F
- Tolerance :
- ±6.39%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 900 mV @ 10 mA
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 18 V